Gamze Sahibi Olmanın Bize Ne Gibi Faydaları Vardır?

 

Gamze sahibi olmak insanın dışarıdan algılanan ifadesini değiştirir.

 İnsanlık tarihi boyunca güzel ve yakışıklı insanlara karşı hayatta hep pozitif ayrımcılık yapılmıştır. Sosyal hayatta, iş hayatında ve hatta aile içerisinde bile güzel çocuklar ve yetişkinlerle daha çok ilgilenilmiş, daha başarılı olduklarına yönelik bir önyargı olmuştur ve onlara her zaman daha çok tolerans gösterilmiştir. Güzel insanların iş hayatında daha başarılı oldukları, ast ve üstleriyle daha iyi ilişkiler kurduğu, hatta daha çok maaş aldıkları bile bilinen gerçeklerdir.

Gamzeler karşındaki kişiye güven veren, masum ve özgüvenli bir ifade bırakır.

Özellikle güldüğünde yanağında gamzeler beliren güzel bir yüz ifadesi, iletişimde karşı tarafa daha pozitif bir ifade sağlamakta ve mutlu ve başarılı olduğuna yönelik bir güven tesis etmektedir. Bunun sebebi ise insan beyninin gamzeyi algılamasında yatıyor. Gamzeler, tek veya çift taraflı da olsa kişi gülmediğinde dahi yüzde sanki tebessüm ediyormuşçasına mutlu, olumlu ve yapıcı bir ifade saçmasını sağlar. Bu ifade karşısında insanlar da kendilerine bu olumlu önyargıyla yaklaşmaktadırlar ve iletişimleri bundan dolayı ister istemez daha kuvvetli olmaktadır. Aynı zamanda gamzeler insanlara bir masumluk hissi kazandırır. Bu his ise karşısındaki kişiye güven vererek kolayca dostluğunu kazanmasını sağlar.

Gamzeler dikkat çekicidir.

 Güzel bir yüzde bulunan güzel ve doğal bir gamze belli bir ortam içinde farkedilmenizi sağlar. Toplumun sadece %12’sinin lütuflandırıldığı bu güzellik, diğerleri arasından kolayca farkedilmenizi ve ayırt edilmenizi sağlayacaktır. Özellikle gamzeler direk olarak gülüşle, yani pozitiflikle, yapıcılıkla ve başarıyla bağdaşlaştırıldığı için bu son derece olumlu bir fark ediliş ve öne çıkma olacaktır.

Gamzeler tercih sebebidir.

 Okulda

Ailede

İşte

Tiyatro grubunda

Oyuncu seçimlerinde

Arkadaşlar arasında

Özel hayatta

İşte bütün bu saydıklarımızdan dolaya tüm dünyada ve Türkiye’de her geçen gün daha fazla insan yanaklarına kendilerine en çok yakışacak, en doğal ve en güzel gamzeyi yapacak tecrübeli hekimi aramaktadırlar.

 

 

 

 

 

 

Gamze Estetiği Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gereken 10 Şey

Yanak Gamzelerinin Tipleri Nelerdir?