Burun Estetiği

Güzel bir burun, güzel bir yüzün olmazsa olmazıdır. Yüzle uyumlu olmayan, büyük, kemerli veya eğri bir burun yüzün tüm ahengini bozabilir ve altta yatan güzelliğin ortaya çıkmasına engel olabilir.

Neyse ki burun estetiğindeki teknikler günümüzde çok yüz güldürücü sonuçlar sağlayabilmektedir. Estetik burun ameliyatı, tıbbi adıyla rinoplasti, burun şeklinin cerrahi yöntemlerle değiştirilmesi ve güzelleştirilmesidir. Bu işlemi yaparken biz plastik ve estetik cerrahlar aynı zamanda nefes almaya engel olan havayolu tıkanıklıklarını da açmaktayız. Böylelikle hem doğal ve güzel bir görüntü hem de nefes alan sağlıklı bir burun amaçlamaktayız.

Burun estetiği kişiye özel olmalıdır. Burun ameliyatını planlarken göz önünde bulundurduğumuz faktörler hastanın kadın mı erkek mi olduğu, yüz şekli, yüz uzunluğu, burun yapısı, cilt yapısı, kıkırdak ve kemik yapısı, daha önce geçirdiği işlemler ve hastanın beklentileridir.

Ameliyat öncesi hasta-hekim görüşmesi çok önemlidir. Bu görüşme sırasında hekim, hastanın isteklerini dikkatli bir şekilde dinler, değerlendirir. Arkasından yapılan bir simülasyon ile hekim ve hasta ortak bir burun tipi üzerinde buluşur.

Burun estetiğinden bir hafta sonra burundaki tampon ve atel çıkartılır. Günümüzde tamponlar, silikondan üretilen, içinden hava geçecek ve hastanın burnundan nefes almasına izin verecek şekilde kullanılmaktadır. Bazı durumlara özel olarak burun tamponu veya ateli kullanılmayabilir. Burundaki şişliklerin bir kısmı ilk ay geçmektedir. Burnun tam oturması, yani son şeklini alması ise 6 ay – 1 sene arasındadır.

Hasta günlük hayatına bir hafta sonra dönebilir. Kemik şekillendirilmesi yapılan durumlarda bir süre gözlük takılmaması gerekmektedir.

Burun estetiği ile detaylı bilgi ve fiyat bilgisi için bize ulaşın.